top of page

צמחי מרפא לתמיכה בטיפולים אונקולוגיים

כורכומין מרוכז בזמינות ביולוגית גבוהה מופק מצמח הכורכום
Turmeric, Curcuma longa, Jiang Huang

מסייע לטיפול בלוקמיה ולימפומה, סרטני מערכת העיכול, סרטנים באיברי המין ובדרכי השתן, סרטן הלבלב, סרטן השד, סרטן השחלות, סרטני ראש וצוואר, סרטן הריאות, מלנומה, סרטנים נוירולוגיים וסרקומה

 

הכורכומין, המרכיב העיקרי של צמח התבלין ההודי המוכר כורכום, הוא התבלין הנחקר ביותר בהקשר לסרטן. מחקרים אפידמיולוגיים מצביעים על שכיחות קטנה יותר של מחלות סרטן באוכלוסיות הצורכות כורכום. בו זמנית מראים מחקרי מעבדה כי הוא פועל כנגד מגוון מחלות סרטן.


מנגנוני הפעילות: הכורכומין פועל במגוון מנגנונים לאורך כל המסלול של התפתחות תאי הסרטן. אחד המרכזיים שבהם הוא חסימת פעילותו של החלבון NF Kappa B, הנחשב לגורם בעל תפקיד מרכזי בתהליכי דלקת ובחלוקת התאים. בדרך זו הכורכומין מעכב הן את התהליך הדלקתי המעורב בתהליכים הסרטניים והן את שכפול תאי הסרטן והתפשטותם. 

 

עוד נמצא שהכורכומין מעודד אפופטוזיס (מוות תאי מתוכנן) בתאים הסרטניים (מצב שבאופן רגיל אינו מתרחש בתאים אלה), מדכא את שגשוג תאי הסרטן, מעכב יצירת כלי דם חדשים המזינים את הגידול הסרטני, ואף מפחית את עמידותם לכימותרפיה ולהקרנות. כמו כן מחקרים מראים שהכורכומין מגן גם על איברים בריאים, כמו הכבד, הכליות, ריריות הפה והלב, מהרעילות הכרוכה בטיפולי כימותרפיה והקרנות.

 

בטיחות ותופעות לוואי: הכורכומין משמש כבר מאות בשנים כתבלין וכתוסף תזונה ונחשב לבעל פרופיל בטיחות גבוה. תופעות הלוואי הידועות נחשבות למזעריות, ובהן אי נוחות בקיבה, בעיקר כשהוא ניטל במינונים גבוהים או לתקופה ממושכת.

 

מינון: אין המלצה ברורה. בחלק מהמחקרים קיבלו המשתתפים עד 12 גרם ללא תופעות לוואי משמעותיות, אך כמה מחקרים קליניים מצביעים על כך שדי ב־500־3,000 מ"ג כורכומין כדי להשיג השפעה. מומלץ ליטול תוספי כורכומין המשולבים עם פיפרין (החומר הפעיל בפלפל שחור), המשפר את הזמינות הביולוגית באופן ניכר. כמו כן רצוי ליטול אותו עם הארוחות, ובפרט עם מזונות המכילים שומן, שמשפרים את ספיגתו.
קרא.י עוד על זמינות ביולוגית של כורכומין>>>>

מרקחות: CLEAR LIVER , CURCUMORE

שורש הקדד הסיני
Astragalus membranaceus - Huang Qi

מסייע לטיפול בכלל מחלות הסרטן

צמח מרפא סיני זה נמצא כבעל יכולת לשפר את איכות החיים של חולי סרטן העוברים טיפולי כימותרפיה והקרנות ולהפחית את תופעות הלוואי. השפעות אלה הוכחו בין היתר בסקירת מחקרים שנערכה על ידי חוקרי הקוקריין (גוף בינלאומי בלתי תלוי שבוחן מחקרים רפואיים), ואשר מצאה הפחתה בבחילות ובהקאות בקרב חולי סרטן המעי הגס, וכן הפחתה בלויקופניה (ירידה חדה בספירת תאי הדם הלבנים) והגדלה במספר תאי ה־T בקרב קבוצת האסטרגלוס לעומת חולים שטופלו בכימותרפיה בלבד.

 

מנגנוני הפעילות: האסטרגלוס עשיר ברבי־סוכרים שיש להם השפעה על מערכת החיסון, ועל ויסות פעילותו של החלבון TNF. כמו כן, ככל הנראה יש לו גם השפעה ישירה נוגדת גידולים.

 

בטיחות ותופעות לוואי: הצמח נחשב לבטוח. לא דווחו כל תופעות לוואי שלו.

 

מינון: האסטרגלוס משמש לעתים קרובות כאחד המרכיבים בתרכובות צמחים סיניות. עדיין לא ברור מהו המינון האופטימלי כשמיצוי הצמח ניטל בנפרד. 
 

שורש הקדד הוא אחד הצמחים הסיניים המוכרים והנחקרים בעולם. זהו צמח מתוק וחמים, מחזק את הצ'י והחיוניות. במצבים כרוניים בהם יש חסר וחולשה המתבטאים בחוסר תאבון, עייפות ושלשול. במצבי צניחה של הצ'י המאופיינים בצניחת רחם או רקטום, חולשת שרירים, כתומך לאחר לידה, טחורים. מחזק את מערכת החיסון במצבים של התקררויות חוזרות. בונה צ'י ודם ויעיל מאוד במצבי טיפול ממושך בחולים אונקולוגים ולאחר ניתוחים. מאפשר החלמת פצעים וכיבים. מחזק את הנשמה, במצבי דיכאון ותשישות הרוח.
מרקחות: Support the center , CURCUMORE


 

זרעי גדילן

Silybum marrianum - Milk thistle

מסייע לטיפול בלוקמיה ובחולי סרטן הערמונית שעברו ניתוח כריתה

 

צמח בר זה, הגדל בצדי הדרכים בישראל, משמש כבר יותר מ־2,000 שנה לטיפול בהפרעות בכבד ובלבלב, כמו גם להגנה מפני דלקת כבד הנגרמת על ידי רעלים ותרופות. במחקר מבוקר ואקראי שנערך בארצות הברית, נמצא שמיצוי הצמח סייע להפחית את שכיחות תופעות הלוואי, ובעיקר את הפגיעה בכבד, בילדים חולי לוקמיה שקיבלו כימותרפיה. במחקר נוסף נמצא ששילוב של מיצוי הצמח עם סלניום מסייע לשפר את איכות החיים ואת פרופיל השומנים בחולי סרטן הערמונית שעברו ניתוח לכריתת הערמונית.

 

מנגנוני הפעילות: את ההגנה מפני הרעילות הכבדית של התרופות הכימותרפיות מספק קומפלקס של תרכובות פלבנואידים ופלבנוליגננים שנקרא סילימרין המהווה כ־65%־80% ממיצוי הצמח.

 

בטיחות ותופעות לוואי: לא נצפו תופעות מיוחדות.

 

מינון: לא קיימות המלצות ברורות. המינונים ששימשו במחקרים נעו בממוצע בין 200 ל־400 מ"ג ליום.

מרקחות: clear liver

All written in this site, including health benefit statements has not been evaluated by the united states Food and Drug Administration. These products which are presented in this web site, are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease. Iyar herbals ltd. read more about this

bottom of page